



Az Európai Bizottság megállapítása szerint, ha az európai háztartások kevesebb palackozott vizet fogyasztanának, évente összességében legalább 600 millió eurót tudnának megtakarítani.
A csapvíz fogyasztásának terjedésével csökkenne a palackok miatti műanyaghulladék is, így a tengert szennyező anyagok mennyisége.
Az Európai Parlament ezért jóváhagyta az ivóvízminőséget szabályozó új irányelvről született megállapodást. Az új szabályok célja, hogy az Európai Unióban mindenhol jó legyen a csapvíz minősége. A minőség növekedésén túl az ivóvízhez való egyetemes hozzáférést kérte az a több mint 1,8 millió európai polgár, akik aláírták a Right2Water petíciót, mely az EU történetének első eredményes európai polgári kezdeményezése.
Az új törvény alapján