Újrahasznosított műanyaggal hajtott rakéta
Újrahasznosított műanyaggal hajtott rakéta

A Pulsar Fusion nevű, most induló brit vállalkozás a múlt héten tesztelte azt a hibrid rakétahajtóművet, amelyet részben műanyaghulladékkal nyert energiával működtettek.

A „zöld” rakéta nagy sűrűségű polietilénből (HDPE) és oxidálószerből készült hibrid üzemanyaggal működne. A HDPE-t számos műanyag termékben használják, többek között mosószer- és italos palackokban. A műanyaghulladék rakéták indítására való felhasználása hatalmas lépés lenne, mivel a műanyag mindenütt jelenlévő szennyezési forrássá vált, amelyet rendkívül nehéz megfelelően újrahasznosítani. Biztos, hogy a rakétaüzemanyag-gyártás nem fogja eltüntetni a világ felesleges műanyagának nagy részét, de azért így is nagy segítség lenne a bolygónknak.

A Pulsar egyik fő célja a nukleáris fúziós meghajtás megoldása, amely évtizedek óta foglalkoztatja a tudósokat, mert a felére csökkenthetné a Marsra való eljutási időt. A fúzióról azt állítják, hogy szinte korlátlan energiaforrás – ha egyszer rájövünk, hogyan lehet irányítani -, így ezt a rakétát annak reményében tesztelték, hogy a sajtó és a közvélemény támogatását is megszerezzék a közeljövőben. A Pulsar tervei szerint 2027-ben egy fúziós hajtóművel működő rakétát fel is akar lőni, majd pályára állítani és úgy tesztelni.

Forrás (futurism.com)

search icon