A fenntartható építészet alapjairól indult képzés a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A fenntartható építészet alapjairól indult képzés a Budapesti Metropolitan Egyetemen

A most először indult 10 hetes program tematikáját közösen állították össze Csizmadi Péter DLA, a Művészeti és Kreatívipari Kar dékánja, valamint a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) Oktatási Munkacsoportjának elméleti és szakmagyakorló szakemberei.

Az egyetem számára fontos volt, hogy az előadók általános és átfogó képet mutassanak a hallgatóknak a világot feszítő egyik legnagyobb feladatról, melynek ismeretében kontextusba tudják majd helyezni saját tervezői gondolkodásukat, illetve saját szerepüket tervezőként abban, hogyan lehet támogatni a fenntartható gondolkodást azon a területen, ahol majd működni fognak.

A fenntarthatóság az egyik legégetőbb társadalmi kérdés jelenleg, s mint ilyet az egyetemi szintű oktatás nem hagyhat figyelmen kívül.

–mondta Csizmadi Péter dékán

Mind a tanszék oktatói, mind az érintett szak hallgatói között a téma aktualitása miatt nagy volt az érdeklődés és a várakozás. A program kezdete óta lezajlott előadások tapasztalatai már most megerősítették az egyetem döntéshozóit abban, hogy érdemes a kurzus továbbfejlesztésén gondolkodni a HuGBC-vel közösen.

A képzés különböző nézőpontokból vezet be a környezettudatos építés területére. Sorra veszi a tervezésnél figyelembe veendő kérdéseket: az építőanyag-gyártás és -szállítás környezeti hatásait, az épület életciklusának fontos elemeit, az üzemeltetés és energiafelhasználás kérdéseit, sőt kiterjed az épület fenntarthatóságát komolyan befolyásoló pszichológiai hatásokra is.

–mondta Szentesi Mária a HuGBC Oktatási Munkacsoportjának vezetője.

A tárgy az építőművész valamint belsőépítész, tervezőművész mesterszakos hallgatók számára a tanterv része lett, más szakok hallgatói pedig szabadon választhatják.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

search icon