Különleges szempontrendszer szerint válogatták össze a növényeket a Füvészkert évindító tematikus sétáihoz. Január 14-én a gondolatainkat, viselkedésünket megváltoztató növényekről lesz szó; majd január 20-án növényi mérgekről, mérgező növényekről.
Mindennapi életünkben szinte észrevétlenül használjuk a növényeket, hogy segítsenek megváltoztatni a gondolatainkat, érzéseinket, viselkedésünket, veti fel a Füvészkert a program beharangozójában. A sétán találkozunk a jókedvet okozó kakaófával, megtudjuk, hogyan vetett véget a tea a sötét középkornak, mi történik egy kecskével, ha kávét eszik, mire való a máktea, és mit varázsol a varázsgomba. A sétát Mokos Judit biológus vezeti, a tematikus szakvezetés pedig január 14-én vasárnap, 11.00 órakor kezdődik.
Nem egészen egy hétre rá, a mérgező növényekről és növényi mérgekről lesz szó a Kiss Noémi kertészmérnök által vezetett tematikus sétán. Már régóta foglalkoztatja az emberiséget a növényi mérgek jelenléte, hiszen a történelem során többször is alkalmazták ezen ismereteiket, legyen szó orvosi, rituális vagy harcászati célú felhasználásról. A könyvek és a dokumentumfilmek helyett most a saját szemünkkel nézhetjük meg a mérgező növényeket vagy azokat, melyekből ma már életmentő orvosságot állítanak elő. Ez a szakvezetés január 20-án, szombaton, 14.00 órakor kezdődik.
Természeti kincseink ismerete, védelme és továbbgyarapítása, a Planet Budapest 2023 fenntarthatósági expón is a kiemelt témák közé tartozott. A rendezvényen a hazai agrárszektor számos neves képviselője vett részt, értékes előadásokat és innovatív megoldásokat prezentálva az érdeklődők számára.
Január végén, februárban pedig a szobanövények életben tartásáról, az orchideákról és a mesék növényeiről lesz szó a Füvészkertben.