Először kelt ki rózsás pelikán a Nyíregyházi Állatparkban

Az állatkert történetében először kelt ki rózsás pelikán a Nyíregyházi Állatparkban. A július 4-én szombaton világra jött fiókát mindkét szülő gondosan neveli.
Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark Oktatási és Közönségkapcsolatok Osztályának vezetője elmondta, a pelikánpár már a költés feladatán is megosztozott, a mintegy egy hónapig tartó kotlási idő alatt a hím és a tojó felváltva ült a tojáson. A fiókát kikelése óta mindketten etetik és védelmezik.
Egy frissen kikelt pelikán mérete apró, alig nagyobb egy naposcsibénél, de a kikelés után rendkívül gyorsan fejlődik. A gyors növekedés jelentős energiaigénnyel jár, ezért a fiókát szülei naponta többször táplálják, jelenleg visszaöklendezett, darabos hallal etetik.
A Nyíregyházi Állatpark a Youtube-csatornáján is közzétett egy videót a fiókáról, ahol bárki megtekintheti az állatkert új lakóját.
(MTI)
Fotó: Canva





























