Elérhető az első két lapszám online és nyomtatásban is az ország első állatvédelmi szakjogászképzésének alapítóitól, a tudományos alapokon álló állatvédelem szolgálatában.
Az Acta Animalia Hungarica (AAH) című tudományos folyóirat első nyomtatott számát ünnepélyes keretek között mutatta be az Állatorvostudományi Egyetem, melynek létrejöttét a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány támogatta. A rendezvény házigazdája és a folyóirat egyik alapítója, Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora köszöntötte a meghívottakat, köztük Ovádi Pétert, állatvédelemért felelős kormánybiztost, aki elsőként vehette kézbe a frissen megjelent kiadványt.
A bemutatón a folyóirat további alapítói is átvették az első példányokat: Csák Csilla, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja; Paulovics Anita, a kar dékánhelyettese, az AAH főszerkesztője; valamint Vetter Szilvia, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának vezetője, az AAH főszerkesztő-helyettese.
Az AAH a régió első kétnyelvű, interdiszciplináris állatvédelmi tudományos folyóirata, amely az állatvédelem és az állatjóllét komplex megközelítését tűzte zászlajára. A folyóirat évente kétszer jelenik meg, a szerkesztőség folyamatosan várja a szerzői útmutató alapján elkészített kéziratokat. Az útmutató elérhető a folyóirat weboldalán.
A folyóiratot az ország első állatvédelmi szakjogászképzésének megálmodói és kivitelezői jegyzik, akik elkötelezetten dolgoznak az állatvédelem tudományos megerősítésén. A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központja együttműködésében megjelent Acta Animalia Hungarica célja, hogy tudományos fórumot biztosítson az állatvédelemhez kapcsolódó különböző diszciplínák képviselőinek. A folyóirat a fenntarthatóság és a „One Health, One Welfare” elve mentén az ember, az állat és a környezet közötti kapcsolatok holisztikus megközelítését képviseli.
Az Acta Animalia Hungarica létrehozásában kiemelkedő szerepet vállaltak a tudományos élet egyéb prominens képviselői is. Deli Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora elvállalta a Tanácsadó Testület tiszteletbeli elnöki szerepét, míg Visnyei László, a Magyar Állatorvosok Lapja korábbi főszerkesztője a szerkesztőbizottság tiszteletbeli elnöke lett.
A folyóirat első két száma nyomtatott formában 300-300 példányban jelent meg, és online is teljes terjedelmében elérhető. Minden további információ megtalálható a folyóirat weboldalán.
Forrás és fotók: Állatorvostudományi Egyetem