Nagyon sokan szeretnének bölényekre vadászni
Nagyon sokan szeretnének bölényekre vadászni

Az amerikai Nemzeti Park Szolgálat szerint vészesen túlszaporodtak a Grand Canyonban élő bölények, melyek kilövésére önkéntes vadászokat kerestek. Bár csak 12 vadászra lenne szükségük, 45 ezren jelentkeztek a feladatra.

Az egykor a teljes országot benépesítő 30-60 milliós bölénypopulációból a 19. század végére alig 400 példány maradt meg, azonban a természetvédelmi intézkedéseknek hála számuk lassú növekedésnek indult. Mára a számuk újra százezres nagyságrendűvé nőtt.

Ezzel együtt a Grand Canyon területén élő 600 egyedből álló bölénycsorda már környezeti károkat okoz a természetvédelmi területen. Többek között letapossák az amerikai őslakosok régészeti lelőhelyeit illetve talajeróziót és vízszennyezést okoznak. Ezért döntöttek úgy az illetékesek, hogy szükség van a ritkításukra. A döntés ellen kevesen tiltakoztak, ugyanis a környezetvédők szerint nincs rá bizonyíték, hogy a Grand Canyon térségében eredetileg is éltek volna bölények.

A bölények kilövését nem vadászatként hirdették meg, mivel az amerikai nemzeti parkokban tilos a vadászat. A felhívást egyes szakértők azért bírálták, mivel szerintük ez veszélyes precedenst teremthet.

A jelentkezés hétfőn kezdődött és 48 órával később zárult. Ez alatt az idő alatt 45 ezer jelentkező vállalkozott a feladatra. Első körben 25 jelentkezőt választanak majd ki, majd rátermettségük felmérése után 12 vállalkozót bíznak meg vele, hogy lőjenek ki bölényeket.

Épp azért, mert a esemény nem minősül vadászatnak, az önkéntesek nem vihetnek magukkal segítőtársakat. A mintegy 900 kilogrammot nyomó bölényekből pedig csak annyi húst vihetnek majd magukkal amennyit kézben elbírnak. A ritkítás végére mintegy 200 egyedre csökken majd a Grand Canyon területén élő amerikai bölények száma.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

(MTI)

search icon