Itt az újrahasznosított mobil kézzelfogható haszna
Itt az újrahasznosított mobil kézzelfogható haszna

A mobiltelefonok összetevői között számos értékes anyagot találunk, a készülékek újrahasznosításával pedig nem csak a fenntarthatóságot, hanem akár humanitárius célokat is szolgálhatunk.

A Jane Godall Intézet a KÖVET Egyesülettel, a Védegylet Egyesülettel és az Afrikáért Alapítvánnyal karöltve 2018-ban indított használt mobiltelefon visszagyűjtési programot, mely az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásának köszönhetően idén már helyi fejlesztések indításához is hozzájárult Ugandában.

Az afrikai ország nyugati szegletében található Bunyonyi-tó partján egy biztonságos kikötő, és egy 45 gyerek szállítására alkalmas iskolahajó épült helyi alapanyagokból, fenntartható módon a helyi közösség összefogásában, szakértelmével.

Víziónk egy olyan, egészséges bolygó megteremtése, ahol az emberek kellő együttérzéssel hozzák meg mindennapi döntéseiket ahhoz, hogy fenntartható módon és harmóniában élhessenek egymással, a környezettel és az állatokkal.

–írják a közleményben

Mindez nem valósulhatott volna meg a környezettudatos magyar emberek, és a társadalmilag felelősségteljes hazai cégek támogatása nélkül. Az visszagyűjtött mobiltelefonoknak köszönhetően ma már egy a magyar zászló színeiben pompázó hajó szállítja nap mint nap a gyerekeket az iskolában, a felnőtteket a piacra vagy a templomba.

A szervezet Passzold vissza tesó nevű programjáról, illetve a mobiltelefonok környezeti hatásairól alábbi cikkünkben írtunk bővebben.

A Jane Godall Intézet közleménye szerint további 18 kikötő és két hasonló méretű iskolahajó építése szerepel a jövőbeni fejlesztési tervek közt, melyekhez továbbra is hozzájárulhatunk, ha már nem használt mobiltelefonunkat leadjuk a szervezethez.

search icon